Noc Muzeów w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego

piątek, 11 maja 2018

Planetobus, Naukobus, interaktywne roboty SANBOT, zwiedzanie gmachu Ministerstwa, mapping ‒ to tylko niektóre z atrakcji, jakie z okazji przypadającej w tym roku 19 maja Nocy Muzeów przygotowało dla odwiedzających Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Partnerem wydarzenia jest Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie i Centrum Nauki Kopernik. Zapraszamy aż do północy.

Planetobus

Na półokrągłym „suficie” tego mobilnego planetarium widzowie będą mogli oglądać pokazy astronomiczne prowadzone na żywo i profesjonalnie komentowane. Wyświetlany w planetarium obraz pozwala na loty po całym wszechświecie i podróże w czasie, ukazując zjawiska zachodzące przeszłości na równi ze współczesnymi. Można oglądać dowolne niebo w każdym miejscu na świecie, śledzić przebieg pór roku zarówno w Polsce jak i na biegunach i równiku, oglądać Ziemię i jej Księżyc z powierzchni Marsa, a także odwiedzać inne systemy planetarne.

Naukobus

Na to mobilne laboratorium składa się kilkanaście stanowisk doświadczalnych, przy pomocy których można odkrywać prawa fizyki, biologii, matematyki oraz dowiedzieć się m.in. jak oszukują nas zmysły, doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu, jak jesteśmy zbudowani oraz do czego potrzebna nam jest nauka.

Naukobus i Planetobus to programy realizowane przez Ministerstwo we współpracy z Centrum Nauki Kopernik, na co dzień docierające do szkół podstawowych w małych miejscowościach w całej Polsce. Ekspozycja w MNiSW w Noc Muzeów to wyjątkowa okazja, by te atrakcje zobaczyć  w stolicy.

Interaktywne roboty SANBOT

Trzy humanoidalne roboty posiadające wyjątkowe, indywidualne cechy. SANBOT nie tylko rozpoznaje mowę, ale również twarze, co pomaga mu w szybszym przyswajaniu informacji i dostosowaniu się do potrzeb odbiorcy. Chodzi, tańczy i reaguje na słowne komendy.

Zwiedzanie Ministerstwa

Chyba każdy choć raz zastanawiał się, jak wygląda praca członków rządu ‒ w tym jednym dniu pojawia się niepowtarzalna szansa na obejrzenie między innymi gabinetu Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina.

Mapping

Po zapadnięciu zmroku na elewacji Ministerstwa od strony ulicy Hożej przeprowadzony zostanie niepowtarzalny pokaz mappingu, przygotowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, łączący wyjątkowe doznania audio-wizualne.

Na zwiedzających czekają również inne atrakcje, w tym gry i zabawy dla dzieci oraz drobne upominki.

Tagi: Noc Muzeów, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików