16 tys. miejsc praktyk dla studentów w urzędach

czwartek, 7 maja 2015

16 600 nowych miejsc praktyk dla studentów w 1500 urzędach i jednostkach administracji rządowej – oto wyniki sprawozdania ogłoszonego przez Szefa Służby Cywilnej. 

Wsparcie studentów w zdobywaniu doświadczenia zawodowego zostało zapowiedzine w exposé przez premier Ewę Kopacz. W 2015 roku 16 600 studentów będzie mogło zgłosić się na praktyki w administracji publicznej. Program ma ułatwić praktykantom wejście na rynek pracy i umożliwić zdobycie nowych, praktycznych umiejętności.

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej KPRM znajdują się materiały informacyjne dotyczące praktyk studenckich, z których skorzystać będą mogli studenci oraz uczelnie. Oferty praktyk będą ogłaszane na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Zapowiedziana przez prezes rady ministrów inicjatywa spotkała się z pozytywnym przyjęciem ze strony samych zainteresowanych. Przeprowadzony przez MNiSW sondaż wykazał, że zainteresowanie ofertą praktyk wyraziło ponad sto uczelni. W roku akademickim 2013/2014 zdecydowana większość studentów korzystała z praktyk w administracji publicznej, które zazwyczaj trwały 3 miesiące.

Ministerstwo nauki stara się zapewniać miejsce praktyk dla studentów również we własnym zakresie. Najważniejszym działaniem resortu jest program „Studiujesz? Praktykuj!”, który zachęca młodych do wcześniejszego zdobywania doświadczenia, a pracodawców do organizowania ciekawych i przemyślanych ofert praktyk. MNiSW wzięło również udział w kolejnej edycji „Grasz o staż”.

Tagi: Grasz o staż, Studiujesz? Praktykuj!

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików