Polonia Restituta: „Ekologia, solidarność społeczna, zrównoważony rozwój” – zapraszamy do rejestracji

czwartek, 30 sierpnia 2018

Ekologia i zrównoważony rozwój – to główne tematy, które poruszą paneliści podczas kolejnej konferencji z cyklu „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”. Spotkanie obywa się 24 września w Olsztynie.

Postępująca degradacja środowiska przyrodniczego, społecznego i osobowego stwarza realne zagrożenie dla współczesnych i przyszłych pokoleń. Stanowi także ważne wyzwanie natury etycznej, społecznej i politycznej, a dla wierzących – także religijnej. Uczestnicy konferencji zastanawiać się będą nad tym, jak szukać możliwych rozwiązań, kierując się zarówno obowiązkiem solidarności z innymi, jak i zasadą zrównoważonego rozwoju.

Podczas konferencji głos zabiorą m.in.: wicepremier Jarosław Gowin, prof. Wojciech Maksymowicz, pełnomocnik premiera ds. programu „Czyste powietrze” Piotr Woźny oraz Ewa Błaszczyk, aktorka i założycielka fundacji „Akogo?”.

Na olsztyńskim spotkaniu zostanie także zainaugurowana akcja „100 dębów na stulecie odzyskania niepodległości”. Pierwszy dąb zostanie posadzony na terenie kampusu Kortowo Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego. Kolejne 99 sadzonek z pamiątkowymi tabliczkami organizatorzy wręczą uczestnikom konferencji z prośbą o posadzenie w miejscach publicznych w celu uczczenia i upamiętnienia jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości.

Spotkanie odbywa się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (Olsztyn-Kortowo ul. Dybowskiego 11). Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Więcej informacji na www.polonia-restituta.pl.

Tagi: Polonia Restituta, Jarosław Gowin

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików