Portal go-poland dostępny również w Chinach!

środa, 25 marca 2015

Od wczoraj z portalu go-poland mogą swobodnie korzystać również użytkownicy Internetu w Chinach. Wersja platformy internetowej przeznaczona specjalnie da chińskiej sieci została uruchomiona pod adresem www.go-poland.cn. Udało się to dzięki staraniom Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które w ramach kampanii „Ready, Study, Go! Poland” od 2012 r. wspiera polskie uczelnie w działaniach przyczyniających się do podnoszenia ich poziomu umiędzynarodowienia.

Barierą utrudniającą dotychczasową dostępność serwisu w chińskim Internecie stanowi zapora sieciowa, wybiórczo indeksująca strony internetowe spoza Chin. Użytkownik znajdujący się w Chinach, który jest zainteresowany studiowaniem w Polsce miał w związku z tym utrudniony dostęp do informacji o ofercie polskich uczelni zamieszczonej na stronie go-poland. Chińskojęzyczna wersja portalu go-poland została ulokowana na serwerach w Chinach i zoptymalizowana pod kątem chińskich wyszukiwarek internetowych.

Chiny to jeden z priorytetowych rynków dla polskiego szkolnictwa wyższego, dlatego resort nauki aktywnie zachęca chińskich studentów do podjęcia studiów w Polsce. Studenci z Azji stanowią obecnie 53 proc. wszystkich zagranicznych studentów na świecie. Już teraz wielką popularnością wśród chińskich studentów cieszą się oferowane przez polskie uczelnie muzyczne studia z wokalistyki i instrumentalistyki. Jesienią polskie uczelnie po raz kolejny wezmą udział w China Education Expo, czyli największych targach edukacyjnych w Chinach.

Rozwija się również współpraca naukowa. W 2015 roku startuje Polsko-Chiński Konkurs na Projekty Naukowo-Badawcze. Program potrwa dwa lata i obejmie 38 projektów naukowych realizowanych przez polsko-chińskie zespoły.

Brak tagów

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików