Portal www.go-poland.pl dostępny już w 10 wersjach językowych!

czwartek, 8 stycznia 2015

Wystartowała hiszpańska www.go-poland.pl/es i niemiecka www.go-poland.pl/de odsłona strony adresowanej do cudzoziemców zainteresowanych studiowaniem w Polsce. Strona stanowi element kampanii Ready, Study, Go! Poland, którą resort nauki realizuje od 2012 roku.

W ramach Ready, Study, Go! Poland wspieramy polskie uczelnie w działaniach, które przyczyniają się do podniesienia poziomu ich umiędzynarodowienia.

Portal redagowany wspólnie przez MNiSW i uczelnie akademickie jest już dostępny w dziesięciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, ukraińskiej, rosyjskiej, chińskiej, portugalskiej, francuskiej, arabskiej, hiszpańskiej i niemieckiej. W ciągu dziewięciu miesięcy funkcjonowania (premiera miała miejsce w połowie marca 2014 r.) strona www.go-poland.pl zanotowała ponad ćwierć miliona odsłon wśród ponad 90 tys. użytkowników z ponad 170 państw. Obecnie jest linkowana na ponad 500 zewnętrznych serwisach internetowych. Najbardziej popularną zakładką jest aplikacja „Studyfinder”, w której znajduje się już blisko 700 programów studiów oferowanych w językach obcych na wszystkich trzech poziomach kształcenia przez blisko 80 uczelni akademickich.

Ministerstwo nauki przewiduje dalszą rozbudowę funkcjonalności strony. W ostatnim czasie została wprowadzona m.in. nowa aplikacja pozwalająca uczelniom na stworzenie multimedialnej wizytówki powiązanej z mediami społecznościowymi. Ciągłej rozbudowie ulega także aplikacja „Studyfinder”, pozwalająca już dziś uzyskać informacje także na temat podwójnych/wspólnych programów studiów realizowanych przez uczelnie oraz nawiązać bezpośredni kontakt z jednostką prowadzącą rekrutację na dany kierunek. Dużą zaletą wszystkich funkcjonalności, docenianą przez użytkowników strony, jest ich interoperacyjność oraz przejrzysty układ.

Tagi: Ready, Study, Go! Poland

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików