Staże oraz praktyki dla studentów i absolwentów – finałowa gala konkursu Grasz o staż

czwartek, 25 czerwca 2015

Dziś odbyła się się gala finałowa kolejnej edycji konkursu Grasz o staż. To już 20 wydanie tej inicjatywy, pomagającej młodym w starcie na rynku pracy. Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego objęło konkurs patronatem i samo zaoferowało uczestnikom dwa miejsca do odbycia staży.

Na gali do laureatów zwróciła się podsekretarz stanu w MNiSW, prof. Daria Lipińska-Nałęcz: - Kształcenie i edukacja powinny być pożyteczne. Jesteście najlepsi z najlepszych i możecie być wzorem dla waszych kolegów, którzy nie zawsze mają motywację. Pokazujecie, że w trakcie studiów warto inwestować w siebie i zdobywać zawodowe doświadczenie.

- Chcemy przeprogramować kształcenie by bardziej odpowiadać na wasze potrzeby. - dodała prof. Lipińska-Nałęcz - Pracodawcy potrzebują dobrych pracowników. 50% młodych ludzi znajduje zatrudnienie w firmach, w których odbywa staż. Zmienia się świadomość po stronie biznesu i uczelni.

Program Grasz o staż jest ogólnopolskim konkursem organizowanym przez PwC oraz „Gazetę Wyborczą”, skierowanym do studentów i absolwentów, umożliwiając nawiązanie współpracy z pracodawcami. Praktyka lub staż trwa minimum 4 tygodnie, a laureaci otrzymują za nie wynagrodzenie.

W konkursie mogą wziąć udział studenci studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, bądź magisterskich uzupełniających (dziennych, zaocznych bądź wieczorowych), jak również absolwenci do 30. roku życia.

Inicjatywa pomaga młodym w rozpoczęciu płatnych, merytorycznych praktyk w renomowanych firmach, administracji publicznej i organizacjach pozarządowych. Na najlepszych czekają też atrakcyjne nagrody dodatkowe, których celem jest zwiększenie ich konkurencyjności na rynku pracy.

Dwa miejsca dla uczestników konkursu przygotowało również MNiSW. Praktyki w zespole informacyjnym i wydziale komunikacji społecznej resortu są dobrą okazją do doskonalenia swoich kompetencji zawodowych – pracy w zespole, myślenia analitycznego i strategicznego, działania w ramach procedur, ale i szukania niestandardowych rozwiązań.

Spośród 179 kandydatów wyłonione zostały 2 osoby, które we wrześniu będą mogły szkolić się z zakresu analizy mediów, współpracy z mediami, organizacji promocji i działań z zakresu public relations.

Równocześnie, poza konkursem Grasz o staż, MNiSW oferuje miejsca do odbycia praktyk studenckich w ramach rządowego programu praktyk w administracji publicznej. Aktualnie w ministerstwie jest przygotowanych 19 miejsc, gdzie latem studenci będą mogli przygotowywać się do życia zawodowego.

Widok na salę na pierwszym planie publiczność, w tle scena

zobacz pełną galerię

Tagi: Grasz o staż, Praktyki, staże

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików