Aktualności

 • piątek, 27 kwietnia 2018 Współpraca naukowa ze stanem Wirginia

  Ostatni tydzień kwietnia to dla resortu nauki rozwijanie kontaktów z naszym partnerem - Stanami Zjednoczonymi. W poprzednich dniach wicepremier Jarosław Gowin podpisał umowę o wzajemnej współpracy naukowo-technicznej, uczestniczył w otwarciu Polskiej Izby Handlowej w Waszyngtonie i w spotkaniu na University of Texas MD Anderson Cancer Center, gdzie rozmawiał o możliwościach zacieśniania współpracy w sektorze biotechnologii. Czwartego dnia wizyty miała miejsce rozmowa przy okrągłym stole z członkami środowiska akademicko-biznesowego w Wirginii - stanu, który określa się mianem kolebki polskości w Ameryce. Delegacja, pod przewodnictwem wicepremiera Jarosława Gowina spotkała się m.in. z Polonią, władzami stanu i sekretarzem handlu Brianem Ball'em. Ministrowi towarzyszyli Piotr Dardziński, podsekretarz stanu w MNiSW i wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

  Pokaż ciąg dalszy wydarzeniaczytaj więcej

 • Polska chce nawiązać współpracę ze stanem Wirginia w Stanach Zjednoczonych, który ma silny przemysł, rozwinięte zaplecze badawcze oraz rozpoznawalne na mapie świata uniwersytety - powiedział w czwartek w stolicy tego stanu Richmond wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

  Pokaż ciąg dalszy wydarzeniaczytaj więcej

 • piątek, 27 kwietnia 2018 Naukobus odwiedził Litwę

  Wilno, Kowno, Niemenczyn, Soleczniki, Mejszagoła i Troki to miasta, do których podczas swojej pierwszej zagranicznej podróży zawitał Naukobus, czyli mobilna wystawa przygotowana przez warszawskie Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Naukobus wraz z Planetobusem, czyli mobilnym planetarium, realizują Społeczną Odpowiedzialność Nauki, czyli III filar przyjętej przez Jarosława Gowina strategii Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kluczowym celem tej działalności jest promowanie nauki wśród dzieci i młodzieży z całej Polski, szczególnie tych z mniejszych miejscowości. Tym razem wspólnie z Instytutem Polskim w Wilnie promujemy naukę również wśród polskich dzieci na Litwie.

  Pokaż ciąg dalszy wydarzeniaczytaj więcej

 • Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz stan Wirginia w USA chcą wzmacniać współpracę uczelni, instytutów i firm innowacyjnych - powiedział PAP wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński. W tym celu obie strony podpiszą list intencyjny.

  Pokaż ciąg dalszy wydarzeniaczytaj więcej

 • W związku z opublikowaniem na łamach Gazety Wyborczej serii artykułów zawierających przekłamania i nierzetelne informacje, dotyczące działalności Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, informuje się, że podjęte zostaną stosowne kroki prawne.

  Pokaż ciąg dalszy wydarzeniaczytaj więcej

 • Polska chce współpracować z onkologami z USA przy tworzeniu nowoczesnych leków na raka – powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin w Houston.

  Pokaż ciąg dalszy wydarzeniaczytaj więcej

 • Nowe perspektywy dla polskich naukowców i uczelni – to efekt podpisanej w poniedziałek obustronnej umowy między Polską a Stanami Zjednoczonymi.

  Pokaż ciąg dalszy wydarzeniaczytaj więcej

 • Nowe rozwiązania w zakresie dodatkowej ochrony praw studenta, stabilny system stypendialny, rozwój studiów dualnych i kształcenia praktycznego czy zachowana zasada bezpłatności studiów ‒ te i inne prostudenckie rozwiązania proponowane przez Konstytucję dla Nauki omawiano podczas XXIV Krajowej Konferencji Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej w Krynicy.

  Pokaż ciąg dalszy wydarzeniaczytaj więcej

 • poniedziałek, 23 kwietnia 2018 Polska delegacja z wizytą w USA

  Podpisanie umowy między Polską a USA o współpracy naukowo-technicznej i wzmacnianie wzajemnych relacji gospodarczych – to główne cele wizyty w Stanach Zjednoczonych polskiej delegacji pod przewodnictwem wicepremiera Jarosława Gowina.

  Pokaż ciąg dalszy wydarzeniaczytaj więcej

 • Do udziału w czwartej edycji międzynarodowych zawodów łazików marsjańskich ERC zarejestrowało się 65 zespołów z aż 20 krajów świata, co stawia European Rover Challenge na pierwszym miejscu wśród innych tego typu konkursów na świecie. Organizatorzy otrzymali dokumentację konkursową m.in. od zespołów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Indii, Włoch, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Polski, Norwegii i Meksyku. Finał zawodów odbędzie się w 14-16 września 2018 w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  Pokaż ciąg dalszy wydarzeniaczytaj więcej