Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach z nowym Centrum Komunikacji Medialnej

czwartek, 21 czerwca 2018

Wicepremier Jarosław Gowin uczestniczył dzisiaj w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Do Centrum przeniosą się trzy instytuty Wydziału Humanistycznego UJK, które do tej pory znajdowały się w innych budynkach uczelni. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekazało na budowę 18 mln zł.

Realne wsparcie dla nauk humanistycznych

- Jako doktora filozofii, cieszy mnie szczególnie, że nowy budynek przysłuży się rozwojowi nauk humanistycznych. Wraz z naukami społecznymi są podstawą budowania świadomości narodowej i relacji z drugim człowiekiem – mówił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach to jedna z najszybciej rozwijających się szkół wyższych w Polsce. Uczelnia w ciągu ostatnich kilkunastu lat dołączyła do grona najlepszych w naszym kraju.

Studenci dziennikarstwa z nowoczesnym studiem radiowym i telewizyjnym

Budowa centrum rozpoczęła się w grudniu 2017 roku, ale obiekt zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2019 roku. Znajdzie się tam Instytut Dziennikarstwa i Informacji UJK, który nie ma obecnie samodzielnej siedziby. Studenci dziennikarstwa będą mogli korzystać z nowoczesnego studia radiowego i telewizyjnego. Na drugim piętrze znajdzie się Instytut Filologii Polskiej, który obecnie mieści się w budynkach Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego. Najwyższa kondygnacja służyć będzie studentom historii. Całkowity koszt budowy Centrum to 29,3 mln zł. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekaże na ten cel 18 mln zł.

Tagi: Jarosław Gowin, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików