Dzień Informacyjny Erasmus+

środa, 12 października 2016

Ministerstwo Nauki Szkolnictwa Wyższego oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji pełniąca w rolę Narodowej Agencji programu Erasmus+ zapraszaja 4 listopada 2016 r. na Dzień Informacyjny „Międzynarodowy wymiar programu Erasmus+ w szkolnictwie wyższym. Akcje/działania centralne wspierające współpracę polskich uczelni z uczelniami w krajach partnerskich”.

Podczas wydarzenia zostaną przedstawione informacje o następujących działaniach / akcjach programu Erasmus+:

  • Budowanie potencjału w szkolnictwie wyższym w krajach partnerskich (Capacity Building in the field of Higher Education – CBHE);
  • Jean Monnet;
  • Sojusze na rzecz wiedzy (Knowledge Alliances);
  • Wspólne studia magisterskie Erasmus Mundus (Erasmus Mundus Joint Master Degrees – EMJMDs).

Są to akcje/działania zarządzane na szczeblu europejskim, przez Agencję Wykonawczą ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego w Brukseli (tzw. akcje centralne).

Tegoroczne spotkanie będzie skoncentrowane przede wszystkim na projektach typu Budowanie potencjału w szkolnictwie wyższym w krajach partnerskich. Z uwagi na udział przedstawiciela krajowego biura programu Erasmus+ z Jordanii,  będzie ono także okazją do poznania specyfiki szkolnictwa wyższego w tym kraju oraz oczekiwań uczelni jordańskich odnoszących się do współpracy z uczelniami polskimi. Dzień Informacyjny jest adresowany do:

  • przedstawicieli szkół wyższych (nauczycieli akademickich, władz wydziałów, władz uczelni), którzy chcieliby pogłębić wiedzę na temat możliwości oferowanych przez program Erasmus+ w zakresie współpracy z krajami pozaeuropejskimi;
  • uczelnianych i wydziałowych koordynatorów programu Erasmus+, którzy chcieliby pozyskać ogólne informację o wyżej wymienionych projektach centralnych, aby przekazać je społeczności akademickiej własnych uczelni.

Program spotkania oraz możliwość zarejestrowania się na nie odbywa się poprzez stronę internetową i trwa do wyczerpania limitu miejsc lub do 27 października 2016 r.

Tagi: Erasmus +, Stypendia zagraniczne, FRSE, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików