Już mamy 600 laureatów Diamentowego Grantu

środa, 4 lipca 2018

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnął kolejny, siódmy już konkurs w ramach programu Diamentowy Grant, powiększając tym samym grono jego laureatów do prawie 600 osób.

W tym roku premier Gowin przyznał ponad 16 milionów zł na finansowanie projektów wybitnie uzdolnionych studentów studiów jednolitych magisterskich lub absolwentów studiów I stopnia, prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy.

W VII edycji konkursu wyłoniono 80 laureatów, których projekty uzyskały ocenę końcową nie mniejszą niż 80 pkt. Otrzymają oni nawet do 220 tys. zł na realizację swoich pierwszych samodzielnych projektów badawczych, trwających od 12 do 48 miesięcy. W trakcie realizacji projektu będą mogli pobierać wynagrodzenie w wysokości do 2500 zł miesięcznie.

Laureaci zostali wyłonieni spośród 214 wnioskodawców w dwustopniowym postępowaniu konkursowym.

Zainteresowanych programem zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, ponieważ ogłoszenie kolejnej VIII edycji konkursu zaplanowane jest na ostatni kwartał roku (nie później niż do 30 listopada).

Tagi: Diamentowy Grant, Programy Ministra

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików