Kanadyjski The Wirth Institute for Austrian and Central European Studies ogłasza nabór na stanowisko research fellowship dla słuchaczy studiów doktoranckich

Wirth Institute for Austrian and Central European Studies, University of Alberta (Edmonton, Kanada) ogłasza nabór na stanowisko the Polish Doctoral Research Fellowship na rok akademicki 2018-2019 (od 1 września 2018 r. do 31 sierpnia 2019 roku).

Kandydaci powinni:

  • posiadać obywatelstwo polskie;
  • być słuchaczami studiów doktoranckich (na wyższych latach studiów) z każdej dziedziny nauk humanistycznych, społecznych i sztuk pięknych;
  • biegle władać językiem angielskim (w mowie i piśmie);
  • znać na poziomie podstawowym język niemiecki lub inny język środkowoeuropejski.

 Udokumentowana praca badawcza (najlepiej w formie publikacji) będzie dodatkowym atutem.

Oferowane stypendium wynosi 27,600.00 dolarów kanadyjskich i wypłacane jest w formie 12 rat na początku każdego miesiąca (około 24,000.00 dolarów kanadyjskich po odliczeniu podatków).

Kandydat, który otrzyma stypendium, zostanie pracownikiem Wirth Institute for Austrian and Central European Studies oraz będzie angażował się w pracę nad dysertacją doktorską. Od kandydatów oczekuje się uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, naukowych i akademickich Instytutu, a w szczególności rozwoju współpracy akademickiej z instytucjami w Polsce. Stypendysta będzie miał także do dyspozycji jedną z najlepszych bibliotek w Ameryce Północnej  (szczegóły dostępne na stronie internetowej University of Alberta Library: http://www.library.ualberta.ca/).

Podania w formie elektronicznej należy przesyłać na adres: patrouch@ualberta.ca lub pocztą tradycyjną na adres: the Wirth Institute for Austrian and Central European Studies, 300 Arts Building, University of Alberta, Edmonton AB, Canada T6G 2E6.

Zgłoszenie powinno zawierać opis pracy badawczej w języku angielskim (maksymalnie 500 słów), CV kandydata oraz nazwiska dwóch referentów. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń w wersji elektronicznej to 16 kwietnia 2018 roku.

Finaliści konkursu wezmą udział w rozmowie kwalifikacyjnej przeprowadzonej przez dyrektora Wirth Institute, która odbędzie się w Warszawie lub we Wrocławiu w drugiej połowie maja 2018 roku. Kandydaci zakwalifikowani do rozmowy o dokładnym terminie i miejscu spotkania zostaną powiadomieni pocztą elektroniczną.

Tagi: Współpraca polsko-kanadyjska

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików