Lekcja na zamówienie w każdej szkole? Tylko w ramach XI Festiwalu Nauki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

„Dlaczego ociągamy się z rozpoczęciem niektórych zadań?”, „Jak pokonać słomiany zapał?”, „Jak wykorzystać swój potencjał?” W ramach XI Festiwalu Nauki Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zaprasza do udziału w projekcie „LEKCJE NA ZAMÓWIENIE”.


Celem „Lekcji na zamówienie” jest rozszerzenie programu kształcenia uczniów szkół ponadgimnazjalnych o wybrane zagadnienia nauk ekonomicznych, technicznych, humanistycznych, społecznych i medycznych. Prowadzący zajęcia to pracownicy naukowi Wyższej szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej z wieloletnim stażem i doświadczeniem w kontaktach z młodzieżą. Gwarantują oni przystępną, interesującą i praktyczną formę zajęć. Lekcja na zamówienie może odbywać się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej lub w siedzibie szkoły, która zamawia daną lekcję.

Wśród tematów lekcji do wyboru znajdują się m.in.: „Mnemotechniki, czyli gimnastyka umysłu dla Maturzystów”, Translation from English into Polish as a means of creating new reality. (Tłumaczenie z języka angielskiego na język polski sposobem na tworzenie nowej rzeczywistości), „Zasady rozmieszczenia dóbr w magazynie oraz biurku- dobre praktyki”, „Zapasy koszty - vs poziom obsługi klienta”, „System kodowania GS1”, „Idź na całość! Czyli jak telewizja z dobrego człowieka może zrobić bestię i o korzyściach z patrzenia na usta Pameli Anderson”, „Pięćdziesiąt twarzy zarządzania emocjami: fakty i mity”, „Programowanie aplikacji mobilnych”, „Cyberterroryzm. Wojna przyszłości”, „Procesy klimatyczne - czynniki, przebieg, konsekwencje”, „Wirtualizacja i jej możliwości”, „Rola mózgu w uczeniu się”, „Finanse osobiste - jak planować przyszłość”, „Energetyka, ocieplenie klimatu i odnawialne źródła energii”, „Po co nam fizjoterapeuci?”.

Szczegółowe informacje dotyczące 11 Festiwalu Nauki oraz projektu Lekcja na zamówienie znajdują się na stronie internetowej.