Polska badaczka wyróżniona tytułem „International Rising Talents” w ramach programu L’Oréal – UNESCO Women in Science

czwartek, 15 marca 2018

Polska badaczka została nagrodzona w prestiżowym programie „Woman in Science 2018” Fundacji L’Oreal i UNESCO. Dr Agnieszka Gajewicz z Uniwersytetu Gdańskiego dzięki swoim osiągnięciom naukowym została wyróżniona jako jedna z piętnastu najbardziej obiecujących talentów spośród 275 kandydatek.

Chemiczka z Uniwersytetu Gdańskiego w gronie 15 laureatek

Dr Agnieszka Gajewicz z Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego znalazła się wśród piętnastu młodych badaczek z całego świata wyróżnionych w konkursie International Rising Talents 2018 programu „Woman in Science”. Wyróżnienie otrzymała za „Opracowanie metod szacowania przekrojowego wspierających proces oceny ryzyka chemicznego stwarzanego przez nanomateriały”.

Polki w czołówce międzynarodowych naukowców

Dr Gajewicz nie jest pierwszą polką – „wschodzącym talentem” nauki uhonorowaną w konkursie fundacji L’Oreal i UNESCO. W 2016 roku wśród piętnastu najbardziej obiecujących badaczek znalazła się  Bernadeta Szewczyk z Instytutu Farmakologii Akademii Nauk w Krakowie, a w 2017 Joanna Sułkowska z Uniwersytetu Warszawskiego.

„Women in Science” – wsparcie dla kobiet w nauce

Obchodzący w tym roku swoje dwudziestolecie program L’Oréal – UNESCO „Women in Science” promuje wybitne badaczki na całym świecie oraz walczy z niedostatecznym reprezentowaniem kobiet w życiu publicznym i zawodowym, szczególnie w obszarze nauki. Fundacja L’Oreal i UNESCO od 1998 roku wspiera kobiety-naukowców poprzez przyznawanie stypendiów (otrzymało je już 3022 stypendystek) oraz wręczając nagrody dla najwybitniejszych badaczek. Konkurs Woman in Science to wyjątkowe wyróżnienia dla pięciu przedstawicielek świata nauki za najważniejsze badania bądź odkrycia oraz piętnastu najlepiej zapowiadających się stypendystek L’Oreal – UNESCO.

Nagrody dla wyróżnionych badaczek wręczone zostaną w dniach 19-22 marca w Paryżu. Uroczystej ceremonii wręczenia nagród 20. edycji programu będzie towarzyszyła konferencja naukowa omawiająca najważniejsze osiągnięcia kobiet w nauce w ostatnim roku.

Tagi: Konkurs międzynarodowy, L’Oréal dla kobiet i nauki, UNESCO

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików