Siedmioro laureatów Lwów Politechniki Wrocławskiej

środa, 9 grudnia 2015

Siedem osób, których działalność w znacznym stopniu przysparza chwały i splendoru uczelni w środowisku akademickim, uhonorowano Lwami Politechniki Wrocławskiej. Wyróżnienie przyznawane jest od 2011 roku i nagrodzono nim już 19 osób - poinformowała uczelnia na swojej stronie internetowej.

Statuetki Lwa Politechniki Wrocławskiej są przyznawane osobom, których działalność w znacznym stopniu przysparza chwały i splendoru uczelni w środowisku akademickim, czyniąc z niej przyjazne miejsce pracy. Władze uczelni ustanowiły wyróżnienie w 2011 roku, czyli roku stulecia Uczelni Technicznych we Wrocławiu. Od tego czasu przyznawane jest co roku i wręczane podczas obchodów Święta Politechniki Wrocławskiej.

W tym roku kapituła nagrody postanowiła uhonorować nie trzy, a siedem osób, podkreślając w ten sposób wyjątkowy rok przyznawania nagrody – rok 70-lecia Politechniki Wrocławskiej.

Statuetki Lwa Politechniki Wrocławskiej otrzymali: dr Waldemar Grzebyk - dyrektor Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej Politechniki Wrocławskiej - za konsekwencję w budowaniu synergii nauki i biznesu oraz promowanie innowacyjnych rozwiązań; prof. Aleksander Weron - dyrektor Centrum im. Hugona Steinhausa - za propagowanie wiedzy matematycznej wśród młodzieży oraz doskonałą umiejętność reagowania na zapotrzebowanie rynku pracy.

Kolejną z nagrodzonych została Krystyna Figiel - kierownik Działu Kontroli Wewnętrznej Politechniki Wrocławskiej - za dbałość o utrzymywanie wysokich standardów funkcjonowania uczelni. Prof. Wojciecha Glabisza - przewodniczącego senackiej komisji ds. rozwoju, pełnomocnika rektora ds. zmian strukturalno-organizacyjnych Politechniki Wrocławskiej doceniono za nowatorskie podejście do zarządzania oraz wytrwałą pracę na rzecz rozwoju uczelni.

Prof. Zdzisław Samsonowicz - wieloletni i zasłużony pracownik Politechniki Wrocławskiej, jeden z pierwszych studentów uczelni - otrzymał nagrodę za wieloletnią, twórczą i efektywną pracę na rzecz Politechniki Wrocławskiej oraz ogromny dydaktyczny zapał. Z kolei prof. Zbigniew Gnutek - dziekan Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej - został wyróżniony za niesłabnącą aktywność badawczą oraz dydaktyczne zaangażowanie. Małgorzatę Sapiechę-Muzioł - od 14 lat dyrygentkę Akademickiego Chóru Politechniki Wrocławskiej - doceniono za artystyczną wrażliwość oraz doskonałą pracę organizacyjną na rzecz Chóru Akademickiego i całej społeczności Politechniki Wrocławskiej.

PAP - Nauka w Polsce

Tagi: Nauka w Polsce

Pobierz darmowe oprogramowanie
do przeglądania plików